Yorgunluğu Alan Bitki Çayları27.1.2017

Günlük hayat herkes için koşturma halinde geçer. Öğrenciler için ev–okul temposu, çalışanlar için ev–iş, ev hanımları için ise günlük ev işleri yorucu ve uzun bir günün habercisi olur. Hızlı yaşamın en bariz yan etkisi yorgunluk olarak bünyelerde kendini gösterir. Bazen sadece zihnen insanı meşgul eden şeyler bile bedensel yorgunluğa dönüşür, insanı halsiz ve yorgun düşürür. Tüm bu yorgunluklar için kimyasal ilaç takviyesinden uzaklaşıp şifayı doğada bulmak mümkün. İşte yorgunluğa iyi gelen bitki çayları;

Biberiye Çayı

Hafızadan migrene kadar birçok sağlık problemine iyi gelen biberiye çayı stresle baş etmenin en etkili yollarından biri kabul ediliyor. Biberiye çayının yorgunluğa olan etkisi ise muazzam! Her gün bir fincan biberiye çayı uykusuzluk ve yorgunluğu ortadan kaldırır, huzur ve dinginlik sağlar.

Tarhun Otu Çayı

Antioksidan özelliğinin yanı sıra tam bir vitamin deposu olan tarhun otu çayı; günde bir ya da iki fincan içildiğinde tüm yorgunluğu alıp bedenin ihtiyaç duyduğu enerjiyi kişiye sunarak hayat kalitesini artırır.

Yeşil Çay

İçerisinde bulunan az orandaki kafein, az işlenmiş yeşil yaprakları sayesinde yeşil çay siyah çaya büyük bir alternatif sunuyor. Yorgunluk ve stresle başa çıkmada yeşil çay en sık kullanılan bitki çayları arasında yer alıyor.

Ginseng Çayı

Uzak Doğu’da yaygın olarak kullanılan Ginseng çayı bedendeki stresi alır ve enerjiyi yükseltir. Bu strese ve ruhsal bunalımlara bağlı yorgunluklarda en çok tercih edilen bitki çaylarından biridir.

Ada Çayı

Baş ağrılarına, strese ve uykusuzluğa iyi gelen ada çayı, günde bir veya iki fincan tüketildiği takdirde kişilerin vücudunu yorgunluktan arındırır ve ihtiyaç duydukları dinginliği sonuna kadar sunar.  

" data-width="100%" data-num-posts="10">