Yaz Aylarında Hangi Sporlar Tercih Edilebilir?26.6.2018

Havaların aşırı ısındığı yaz mevsiminde spor programını ihmal etmek istemeyen kişiler için yaza özel egzersizler var. Bedenen zindeliği kaybetmemek adına yaz boyunca yapılan sporlar kışa sağlıklı adımlar atmamızı sağlıyor. İşte yazın tercih edilebilecek sporlar;

Tempolu koşu: Sabahın erken saatlerinde veya akşamüstü yapılacak tempolu yürüyüş ve koşu, sıcak havadan minimum seviye etkilenmenizi sağlar ve güne zinde başlamanıza yardımcı olur. Düzenli yürüyüş ve koşu kasları çalıştırır, enerjik hissedilmesini sağlar.

Dans etmek: Açık havada, evde veya bir dans stüdyosunda müziğin ritmine uygun dans etmek tam bir enerji patlaması yaşatıyor. Spor salonlarında müzik eşliğinde kardiyo yapabilir, formda kalabilirsiniz.

Pilates: Açık havada pilates, yaz mevsiminde sıklıkla tercih ediliyor. Günü pilatesle açabilirsiniz. Pilates yorgunluğu ve stresi alır, güne enerjik başlamanızı sağlar.

Yüzmek: Yaz mevsiminin en sevilen aktivitesi, şüphesiz yüzmek… Yüzme esnasında tüm kaslar aktif çalışır, vücut şekillenir. Sabah 30 dakika yüzerek güne başlamak enerjiyi artırır.

Her gün veya haftanın birkaç günü minik egzersizler yaparak yoğun tempodan oluşan stresi bırakabilir, bedeninizi enerjiyle doldurabilirsiniz.

" data-width="100%" data-num-posts="10">