Yanlış Diyet Hafızayı Zayıflatabilir!1.7.2019

Kilo vermek için düzenli olarak diyet yapanlardansanız ve bu dönemde hafıza problemleri yaşıyorsanız dikkat! Yanlış diyet yapıyor olabilirsiniz. Hafıza kayıplarının, unutkanlık sorunlarının temelinde yanlış ve ağır diyetler yatıyor. Doktorlar çok uzun süren açlıkların, yanlış beslenmenin kısacası bilinçsiz yapılan ağır diyetlerin hafızayı kötü etkilediğini belirtiyor. Hafızayı diri tutmak için düzenli uyku, sağlıklı beslenme, bol su tüketimi, vitamin, mineral ve protein desteği şart. Yanlış uygulanan kilo verme çabaları ne yazık ki uzun vadede hafızayı da zayıflatıyor.
Hafıza problemleri 60 ve üstü yaşlarda görülen bir sorunken, şimdilerde bu sorun 40 - 50 yaş grubunda hatta daha genç bireylerde yaşanıyor. Beslenmedeki bozukluk, fast-food tüketiminin artması, uzmana danışmadan yapılan yanlış diyetler, yoğun alkol tüketimi ve daha birçok unsur hafızayı güçsüzleştiriyor. Düzenli ve dengeli yaşam ise hafıza kalitesini artırıyor.
Diyete bağlı hafıza problemlerini ortadan kaldırmak, düzenli yaşama geçerek mümkündür. Doktorlar; sağlıklı beslenmenin, kaliteli uyku uyumanın, çok su içmenin, ceviz badem gibi beyne faydalı kuruyemişlerin, ginseng desteğinin beyni koruduğunu ve hafızayı güçlendirdiğini belirtiyor.
 
" data-width="100%" data-num-posts="10">