Tatil Dönüşü Mutsuz Olmak Zorunda Değilsiniz!24.10.2018

Yıl boyunca belli bir rutini ve yoğunluğu yaşamış olan herkes yıllık izinde müthiş keyifli hisseder, şahane bir tatil planlarlar. Tatil süresince elbette zihinsel ve fiziksel yorgunluklar bir kenara atılır, kişi adeta yeniden doğmuş gibi hafif ve özgür hisseder. Ancak tatilin son günlerinde yine aynı tempoya dönecek olmak, mutsuzluk ve suni bir yorgunluğu beraberinde getirir. Peki, böyle olmak zorunda mı? Elbette hayır! Tatilden mutsuz dönmemek için size birkaç önerimiz var;

  • Tatilinizi işe başlayacağınız günden bir önceki güne kadar uzatmayın. En az birkaç gün öncesinde evde olacak şekilde bitirin. Böylece evdeki birkaç günlük süreçte yeniden işe dönme düşüncesine ruhen hazır hissedersiniz.
  • İşe başladığınız takdirde neler yapacağınızı programlayabilirsiniz. İş planı yapmak işe başladığınız gün her şeyin belli bir disipline göre ilerlemesini ve gününüzün rahat geçmesini sağlar.
  • Tatil dönüşü çok yoğun bir tempoya girmeyin. İşlerinizi mümkünse eğer birkaç güne hatta haftalık sürece yayın.
  • Şehirdeki etkinliklere çalışma saatlerinizin izin verdiği sürece katılın ve motivasyonunuzu yükseltin.
  • Kısa yürüyüşler, spor salonuna yazılmak, yüzmek, sosyalleşmek ve hobi edinmek tatil sonrasında yeniden heyecanlanmanızı ve mutlu hissetmenizi sağlar.
" data-width="100%" data-num-posts="10">