Su Sporlarının Faydaları Nelerdir28.6.2019

Su sporları fiziksel ve zihinsel anlamda bünyeye fayda sağlıyor. Bu faydalar şöyle sıralanıyor;
Fiziksel gücü artırıyor: Su sporları kasları doğrudan çalıştırdığı için bedenin güçlü kalmasını sağlıyor, mevcut fiziksel gücü artırıyor. Sadece yüzmek bile ruhen ve bedenen kişiye zindelik kazandırmaya yetiyor.
Zihinsel kapasiteyi artırır: Su sporlarının beyne faydası olduğu biliniyor. Özellikle hafızayı olumlu yönde etkiliyor. Diğer yandan zihinsel beceri isteyen işlerde su sporları kapasiteyi artırıyor, yetenek gelişimini destekliyor.
Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir: Su sporları yapmak obezite, eklem ağrıları, bel ve sırt ağrıları gibi sağlık problemlerini yenmeye yardımcı olurken aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirerek kronik hastalıkların oluşmasını önlüyor.
Kalp krizi riskini düşürür: Kronik kalp rahatsızlığı olan ya da aile geçmişinde kalp rahatsızlığı bulunan, risk grubundaki kişiler, su sporları yaparak riskleri düşürebilir. Yüzmek kalbi rahatlatır, kalbin güçlenmesini sağlar.
Eklem ağrılarını dindirir: Eklem ve kemik ağrıları için yüzmek en etkili doğal tedavilerdendir. Suyun kuvveti ve akışkanlığı eklemlerin rahatlamasını sağlar, ağrıların dinmesine yardımcı olur.  
 
" data-width="100%" data-num-posts="10">