Son Dönemin Popüler Sporlarından: Aqua Jogging30.3.2018

Son dönemlerin en sportif trendlerinden biri hiç şüphesiz Aqua Jogging. Nedir bu spor faaliyeti diyenler için en basit tanımıyla, suyun içerisinde fitness yapmak ya da yürümek diyebiliriz. Yürümek, koşmak, yüzmek ya da ağırlık çalışmaktan bıkanlar için daha etkili ve farklı üstelik son derece eğlenceli bir alternatif olan aqua jogging; suyun içerisinde dikey pozisyonda durarak yapılan bir antrenman.

Suyun kuvveti nedeniyle su içerisinde yürümek, koşmaya çalışmak oldukça zor ve sağlam enerji isteyen bir iş. Ancak suyun gücü, eklemlerin suya direnci nedeniyle normal bir yürüyüşten çok daha fazla kalori yakabiliyorsunuz. Suya karşı mücadele ederek vücuttaki tüm enerjiyi kullanıp performansı üst düzeye çıkartmak kilo verme sürecini hızlandırıyor, hedefe daha çabuk ulaşmayı sağlıyor.

Aqua jogging yaparken ihtiyaç duyacağınız yegane şey bir adet kemer. Bu kemer sizi suda asılı hale getiriyor ve zeminden bağımsız, suyun içerisinde yürüyüş yapmaya başlıyorsunuz. Ayaklarınız yere değmediği için uzun yürüyüşler sonrası ortaya çıkan kes – kemik – eklem ağrısı yaşanmıyor, bilakis çok daha uzun sürelerde spor yapabiliyorsunuz. Tüm kaslarınızı çalıştıran aqua jogging, suyun gücüne karşı yürüyüş yaparak yağ yakımını hızlandırıyor, kalp sağlığını koruyor, eklem ve kemik rahatsızlıklarına iyi geliyor. Bir saatlik aqua jogging performansı ile 500 – 800 kalori yakmak mümkündür.

 

" data-width="100%" data-num-posts="10">