Lavanta Yağı ile Uyku Kalitenizi Artırın! 14.6.2019

Sağlıklı bir vücut bütünlüğü için uyku çok önemli. Gece boyunca deliksiz uyumak günün yorgunluğunu atmanıza ve dinç uyanmanıza zemin hazırlar. Stres, şehir yaşamı, uzun çalışma saatleri bedenen ve zihnen büyük bir yorgunluğa neden oluyor. Aslında günlük koşuşturmacalar ve yaşadığınız stres uyku kalitenizi kötü etkileyen unsurlar. Uykusuzluk çekenlerin birçoğu strese bağlı sorunlar yaşıyor. Birkaç saatlik kaliteli uyku bile kişinin tüm yorgunluğunu almaya yetiyorken birçok kişi uyuyamamaktan şikâyetçi.
Uykusuzluk için birçok yöntem deneniyor. Bu yöntemlerden biri de lavanta yağı kullanmak. Lavanta yağı kasları gevşeme ve gerginliği alma özelliğine sahip esansiyel bir yağ. Lavanta yağının uyku üzerindeki etkisi araştırıldığında, rahatlatıcı ve uykuyu desteklediği görülmüştür. Lavanta yağını uykudan önce avuç içlerine birkaç damla döküp ısıtmak ve akabinde ayak, bilek, boyun, karın ve ellere masaj yaparak yedirmek vücudunuzun rahatlamasını sağlar.
Lavanta yağıyla yapılan birkaç dakikalık masaj zihnen sizi uykuya hazırlarken bedenen rahatlamanızı, gevşemenizi sağlar. Uyuyamadığınız için yaşadığınız yorgunluklar böylece son bulur, daha enerjik bir yapıya kavuşursunuz.   
 
" data-width="100%" data-num-posts="10">