Kamp Yapmanın Tam Zamanı12.5.2017

İzcilikle bağdaştırılan kamp yapma, aslında doğa aşığı gezginci tüm kişilerin en sevdiği açık hava etkinliklerinden biri sayılıyor. Doğa ile iç içe olmak, kuş cıvıltılarının oluşturduğu doğal senfonide huzur bulmak, kişinin kendisini keşfetmesi gibi birçok güzellikle dolu olan kamp, her insanın hayatında birkaç kez deneyimlemesi gereken bir faaliyettir. İşte kamp yapmak için 5 güzel sebep;

Huzurlu Uykuyu Keşfetme

Şehir gürültüsü, okul – iş – ev stresi, yoğun tempo derken kişilerin bünyesinde stresle yaşaması nefes alıp vermek kadar doğal bir hale geldi. Elbette bu koşuşturma ve stres, uykusuzluk ve ruhsal yorgunluk olarak dönüş yapıyor. Kamp yaparak doğanın kucağında binlerce yıldızın altında uykunun huzurunu, dinlendirici etkisini yeniden keşfedebilir, uyku düzenine kavuşabilirsiniz.   

Ekip Ruhunu Canlandırmak

Araştırmalar ve deneyimler gösteriyor ki ekip halinde yapılan geziler, eğlenceler ve elbette kamp etkinlikleri kişilerin birbirleriyle olan iletişimini güçlendiriyor, sağlıklı ilişkiler kurmasını sağlıyor. Kaybettiğiniz iletişim gücünüz ve ekip ruhunu, kamp yaparak en eğlenceli şekilde yeniden kazanabilirsiniz.

Rezervasyon ve Konaklama Ücretsiz

Doğada kamp yapmanın en güzel ve özel yanı şüphesiz rezervasyon derdinin olmaması, fahiş ücretlerle konaklama yapma zorunluluğunun ortadan kalkmasıdır. İstediğiniz her alanda kamp kurabilir, konaklama problemini doğrudan çözebilirsiniz.

Resmi Tatilleri Bekleme Derdi Yok

Kamp yapmak, doğa gezintisine çıkmak için aylar, haftalar öncesinden tatil programı yapıp, izin günü ve bütçe hesaplaması yapmaya gerek yok. Zira kamp malzemelerinizi sırtınıza aldığınız gibi günübirlik veya hafta sonu için bir yerlere gidip dilediğiniz gibi kamp kurup atıp, doğa keşifleri yapabilirsiniz.

Stresten Uzak Doğal Yaşam

İş – okul – ev üçgeninde stresli bir tempoda yaşayanların strese bağlı yaşam kalitesi düşüyor. Bunu aşmak için en ideal ve pratik çözümlerden biri kamp yapmaktır. Günlük, birkaç günlük kamp gezileri düzenleyerek ihtiyaç duyduğunuz nefes alma molasına kavuşabilir, yeşilin ve mavinin tadına doyasıya varabilirsiniz.

" data-width="100%" data-num-posts="10">