Hafızayı Güçlendiren Evde Yetiştirebileceğiniz Bitkiler10.8.2018

Beynin fonksiyonlarını canlı tutmak, hafızanın zamana yenilmesini önlemek için birtakım bitkilerden yardım alınır. Bu bitkilerin çoğunu evde yetiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte hafızaya olumlu etkiler kazandıran evde yetiştirebileceğiniz bitkiler;

Nane: Nane kokusuyla dahi zihni canlandıran, beyin fonksiyonlarını çalıştıran bir etkiye sahiptir. Sınav zamanları, stresli anlarda, önemli toplantı öncesinde nane çayı içmek zihni açar.

Adaçayı: Adaçayının hafızaya olan etkisi Alzheimer hastalığından ötürü biliniyor. Evde yetiştirip çay olarak tüketebileceğiniz, kokusundan faydalanacağınız adaçayı, sinirlerinizi sakinleştirir, zihninizi aktif çalıştırır.

Kekik: Omega 3 yağ asitlerinin bulunduğu kekik, beyindeki antioksidan düzeyini arttırır. Kekik hem yemeklerde hem de çay olarak tüketildiğinde sağlıklı bir bitki.

Zencefil: Zencefil, dikkati arttıran, zihni canlandıran bir yapıya sahiptir. Parkinson hastalığından yaşlılığa kadar geniş bir faydası bulunuyor.

Zerdeçal: Zerdeçal tüketmenin enerjiyi yükselttiği ve zihne canlılık kattığı biliniyor. Taze zerdeçal aynı zamanda sinir ve stresi alıyor, zihin yorgunluğundan arındırıyor.

Taze fasulye: Zaman geçtikçe zihinde yaşanan gerileme, taze fasulye ile önlenebiliyor. Zihni canlı tutmak için egzersiz kadar sebze tüketmek de önemli.

" data-width="100%" data-num-posts="10">