Hafıza Probleminizin Nedeni Demir Eksikliği Olabilir!3.6.2019

Hafızanın zayıflamasıyla ilgili yapılan birçok araştırma farklı hastalıkları ya da vitamin, mineral eksikliğini işaret ediyor. Demir eksikliğinin de hafızayı kötü etkilediği bu araştırmalardan çıkmıştır. Vücudun demir yoksunluğu yaşaması öğrenme güçlüğünü ortaya çıkarıyor. Doktorlar demir eksikliği için demir ilaçlarıyla birlikte çoğunlukla B12 desteği ver veriyor. Demir eksikliği, çocuklar için çok önemli. Okula giden çocukların yaşadığı öğrenme güçlüklerinin temel sebeplerinden biri demir eksikliği olabiliyor. Ailelere, çocuklarının demir depolarının ne seviyede olduğunu öğrenmesi ve çocukların beslenme düzenine demir içeren besinleri dahil etmeleri öneriliyor.
Çocukları dengeli ve sağlıklı beslenmeye alıştırmak akademik başarıyı doğrudan olumlu etkiliyor. Uzmanlara göre kahvaltıyla birlikte çocuklara günlük alınması gereken vitamin ve mineraller mevsim besinleriyle birlikte verilmelidir. Çocuklar demir gibi güçlü değerlerden uzak kaldığında hafıza zayıflığı, kansızlık gibi etkilerle karşılaşıyor.
Demir açısından değerli besinler arasında ıspanakla birlikte ısırgan otu da yer alıyor. Isırganı yemeklerde ya da salatalarda kullanarak tüketebilirsiniz. Lezzetiyle yemeklere aroma katan kekik de, yüksek oranda demir içeriyor. Pekmez, kuru üzüm, kayısı gibi besinler de demir desteği sunan ve sevilerek tüketilebilecek diğer besinlerdir. Demir deposunu doldururken çay gibi kafein oranı yüksek içeceklerden uzak durulmalıdır. 
 
" data-width="100%" data-num-posts="10">