Güne Zinde Başlayanların Ortak Özellikleri5.9.2018

Ders esnasında esnememek, toplantıda dikkatinizi yitirmemek, sınav esnasında saçma detaylarla zihninizi bulandırmamak ve en önemlisi güne enerjik ve keyifli başlamak için hayatınıza birkaç küçük dokunuş yapmak yeterlidir. Güne müthiş bir enerji ve mutlulukla başlayanların ortak özellikleri belki size ipucu verir. İşte o özellikler;

Sağlıklı kahvaltı yaparlar: Güne zinde başlayanların temel noktalarından biri kahvaltı! Kahvaltıda yağlı kızartmalar, yoğun şekerli gıdalar veya hamur işleri yerine yulaf ezmesi, yumurta, zeytin – peynir gibi daha bilindik, fakat faydalı ve hafif şeyler yemek ideal olandır. Hamur işlerinin yorgunluğa ve uykuya sebep olduğu unutulmamalıdır!

Kafein oranına dikkat ederler: Güne kahve ile başlamak isteyebilirsiniz, fakat akşam yemeğinden sonra kahve içmeniz tavsiye edilmez. Ertesi gün keyifli uyanmak isteyenler kafeinin uyku düzenini bozacağını bilir ve içmezler.

Kısa molalar verirler: İşe veya eğitim maratonuna gün içerisinde birkaç dakikalık molalar vermek verimliliği arttırdığı gibi, kişinin modunu da yükseltir.

Sosyalleşmeye özen gösterirler: Yoğun tempoda çalışmak ruhsal anlamda kişiyi yıpratır. İş stresini atmak ve keyiflenmek için gün içerisinde iş arkadaşlarıyla veya başka arkadaşlarla kısa süreli de olsa sosyalleşmek iyi hissettiriyor.

Egzersiz yaparlar: Günde sadece 30 dakika yürüyüş yapmanın bile ruhsal ve fiziksel anlamda ne kadar sağlıklı olduğunu biliyor musunuz? Uzmanlar kısa bir yürüyüş yapmanın kişiyi fiziksel ve zihinsel anlamda dinlendirdiğini belirtiyor.

" data-width="100%" data-num-posts="10">