Enerjinizi Arttırmak için Su İçin!2.7.2018

Yoğun iş yaşamı, ev – okul işleri, çocuklarla uğraşmak, trafikte zaman geçirmek, hızlı bir sosyal yaşama sahip olmak, şehir gürültüsüne maruz kalmak ve çok daha fazlası kişilerin enerji yükünü boşaltıyor, kronik yorgunluğa çoğu zaman ise depresif ruh haline sürüklüyor. Tüm bunlar sıcağın üst seviyede olduğu yaz aylarında yaşandığında maalesef sağlığınız olumsuz yönde etkilenebiliyor. Uzmanlar enerji depolamak için çok basit bir öneride bulunuyor: Bol bol su için!

Su içmek vücudun en temel ihtiyacı sayılıyor. Su, kan akışını hızlandırmada ve dayanıklılığı arttırmada oldukça etkili. Suyun sindirim sistemi organlarına, cilde, saça faydaları ise bilinen bir gerçek. Kışın az tüketilen su, yaz ayında arttırılmadığı zaman kronik halsizlik, yorgunluk kısacası enerji kaybı yaratıyor. Gün içerisinde ortalama iki litre su içmek yorgunluk ve mutsuzluk hissini ortadan kaldırmaya yetiyor.

Su tüketemeyenler için basit öneriler: Suyunuza limon sıkabilir, limon dilimleri veya mevsim meyveleri ekleyerek tüketebilirsiniz. Böylece aromatik yapısı sebebiyle daha fazla su içebilir, enerji depolayabilirsiniz.

" data-width="100%" data-num-posts="10">