Alarm Kurmadan Uyanma Yöntemleri5.11.2018

Günün en güzel ve aynı zamanda en zor anları şüphesiz tatlı sabah uykularıdır. Sıcacık yataktan alarm sesiyle uyanmak çoğu kişi için zorlu bir mücadeledir. İşe, okula geç kalma telaşıyla bir hışım çıktığınız yataktan aslında alarmınızdan önce isteyerek kalkabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte alarm kurmadan, doğal yöntemlerle uyanma yolları;
Bedenen ve zihnen ritim tutturun: Öncelikle her gün saatinizi ayarlayıp her akşam aynı saatte yatağa gidin. Birkaç gün vücut bu sisteme alıştıktan sonra alarmı kurmayı bırakın, aynı saatte yatağa giden bedeniniz sabahları alarm varmışçasına uyanacaktır.
Biyolojik saatinizi ayarlayın: Biyolojik saat aslında zihninizde kaçta uyanacağınıza karar vermek ve bedenen bu karara uymak anlamına geliyor. Her akşam belli bir saatte yatağa gidip, yarın şu saatte kalkacağım diye kendinize söz verir ve bunu zihninizde canlandırırsanız kısa sürede bu döngüye alışırsınız.
Duyularınıza ses verin: Işık, ses, koku sabahları bizi uyandıran unsurlardır. Her sabah uyandığınızda hatta gözlerinizi henüz açmadan kulağınıza gelen ses, burnunuza gelen koku, gözlerinizi alan ışığı düşünün, bunların farkına varın ve duyularınızı kullanarak sabahları kalkmaya çalışın.
 
" data-width="100%" data-num-posts="10">