60 Saniyelik Beyin Egzersizleri!18.1.2019

Sadece birer dakikalık egzersizlerle beyninizi uyaracağınızı ve daha canlı çalışmasını sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Nöroloji uzmanları basit önerilerle hafızayı güçlendirmeyi, beyni canlı tutmayı sağlayabileceğimizi söylüyor. İşte sadece bir dakika süren egzersiz önerileri;
Farklı elle diş fırçalayın: Her gün aynı elle diş fırçalıyorsanız, bundan sonra diğer eliniz ile dişlerinizi fırçalamaya başlayın. Beyniniz bu minik değişiklikte bile daha aktif çalışacak, emin olabilirsiniz.
Günlük rutininizi değiştirin: Sabah uyanır uyanmaz yüzünüzü yıkayıp, üstünüzü giyip kahvaltı yapıyorsanız eğer, bu rutini değiştirebilirsiniz. Örneğin yüzünüzü yıkadıktan sonra kahvaltı yapın ve sonrasında giyinin. Rutini değiştirmek beyinde olumlu etkilere sebep oluyor.
Koku hafızanızı değiştirin: Güne taze bir çay, bir fincan kahve ya da mutfaktan gelen omlet kokuları ile başlıyorsanız bunu değiştirmeye hazır olun. Güne yeni bir koku ile başlamak ve bağ kurmak hafızanın nöral yollarını canlandırır.
Alışverişte ürünleri okuyun: Alışveriş yaparken aradığınız ürünün hangi reyonda ve hatta hangi rafta olduğunu kolayca bularak almanız beyninizin bir rutini sürdürmesine sebep olur. Uzmanlar bunu değiştirmeyi öneriyor. Market raflarında bir şey ararken diğer ürünleri de okuyup alacağınız ürünü bulana kadar farklı şeyler inceleyerek beyninizi aktif tutabilirsiniz.
Sosyalleşin, yeni kişilerle tanışın: Sosyalleşmek, yeni kişilerle tanışmak beynin idrak yeteneğini artırıyor. Daha fazla sosyalleşerek idrak yeteneğinizi artırabilirsiniz.
 
" data-width="100%" data-num-posts="10">